• Ви знаходитесь тут:

  • головна
  • Євроклуб "Європейський вибір"

/Files/images/nove/візитка євроклуб-1.jpg/Files/images/nove/візитка євроклуб-2.jpg

СТАТУТ

ШКІЛЬНОГО ЄВРОКЛУБУ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР»

1. Євроклуб «Європейський вибір» є добровільною молодіжною організацією.

2. Клуб створюється на невизначений термін.

3. Метою діяльності євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування дітей і молоді про Європейський Союз, його структуру та процеси, які відбуваються в ньому.

4. Досягнення цієї мети здійснюється шляхом вирішення таких завдань:

— сприяння розширенню культурних, наукових, ділових та гуманітарних зв’язків молоді в України та країнах Європейського Союзу ;

— поширення в Україні інформації про історію Європейського Союзу, його структуру,

сучасний стан розвитку, цілі та досягнення — допомога навчальним закладам в отриманні та поширенні інформації про Європейський Союз ;

—обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн ­членів ЄС ;

5 . Предметом діяльності євроклубу є:

—поширення інформації про Європейський Союз серед молоді ; — проведення зборів, зустрічей, фестивалів, конкурсів і конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем ;

—сприяння вивченню іноземних мов ;

—участь у виставках та інших культурних заходах ;

—проведення пізнавально ­розважальних заходів (конкурсів, вікторин);

6. Членство в Євроклубі є добровільним. Членом Євроклубу може бути будь ­яка людина віком від 5 до 25 років, яка цікавиться предметом діяльності Євроклубу, визнає Статут та бере участь у діяльності Євроклубу.

У євроклубі заплановано і проведено такі заходи:

1. Бесіда «Дні Європейської спадщини в Україні»

2. Виховна година «Україна на шляху до ЄС»

3. Виховний захід «Стати Європою, щоб бути Україною»

4. Урок-дослідження «Україна та Європейський Союз»

5. Інформаційні години до Європейського тижня місцевої демократії.

6. Створення власних презентацій країн Європи.

7. Випуск стіннівок присвячених Дням Європи в Україні.

8. Віртуальна подорож країнами Європи.

План роботи євроклубу

Вересень

1. Вступне заняття. Знайомство з особливостями роботи євроклубу «Європейський вибір». Прийняття Статуту.

2. Україно! Мій рідний краю…

Жовтень

3. Міжнародне становище України. Україна на шляху до ЄС.

4. Розмаїття спадщини Італії.

Листопад

5. Заочна подорож до Німеччини.

6. Проведення інтелектуальної гри “Ти геній! ”.

Грудень

7. Це цікаво знати. Національні емблеми Великобританії.

8. Знайомство з традиціями святкування Нового року в країнах Європи.

Січень

9. «Світ спорту»: найпопулярніші спортивні ігри в країнах Європи”.

10. Вікторина в малюнках «Чи знаєш ти свої права?»

Лютий

11. Святкування Дня Святого Валентина.

12. Бесіда «Казки народів Європи»

Березень

13. Відзначення свята 8 Березня.

14. Заочна подорож до Іспанії.

Квітень

15. Засідання клубу “Екологія України та європейських країн”.

16. Знайомимось. Греція.

Травень

17. Святкування Днів Європи в Україні..

18. Диспут “День захисту прав дитини”.

Цікаво знати:

Європейський Союз:коротка характеристика

Європейська Спільнота (колишня назва: Європейська Економічна Спільнота – ЄЕС) була створена в 1957 року на підставі Римського Трактату, укладеного шістьма державами: Бельгією, Францією, Голландією, Люксембургом, Італією та Німеччиною. Головне досягнення спільноти – це встановлення Внутрішнього Ринку, який базує на так званих „чотирьох свободах” – вільний обіг товарів, послуг, осіб та капіталу між державами членами ЄС. Найвищим досягненням економічної інтеграції є створення у 1999 році Економічного та Валютного Союзу, який, серед іншого, має поетапно допровадити до заміни державних валют спільною валютою євро.

Після чергового розширення в 2007 р., завдяки прийняттю Болгарії та Румунії, Європейський Союз об’єднав 27 держав, загальне населення яких становить 483,7 млн. мешканців, а загальна площа - 4326,28 тис. км2.

Головним завданням Європейського Союзу є організація співпраці між державами членами ЄС, а також між їх мешканцями. До найважливіших цілей Союзу відносяться: гарантії безпеки, економічного та соціального розвитку, а також охорона свобод, прав та інтересів громадян. Європейський Союз визнає національну своєрідність держав членів ЄС, їх історію, традиції та культуру. Метою спільної діяльності в галузі міжнародної політики та безпеки є зміцнення європейської цілісності, укріплення та поширення ідей миру, підвищення рівня безпеки в Європі та в світі. Виходячи з трактатів, Європейський Союз проводить спільну зовнішню політику та політику безпеки.

Коротко про символи ЄС :

Прапор Європейського Союзу

Дванадцять золотих зірок, розташованих по колу, в місцях годин на циферблаті годинника на лазурному фоні. На прапорі завжди є незмінна кількість зірок, які символізують досконалість та довершеність, години, місяці, знаки зодіаку та апостолів, а сам автор проекту знайшов ідею в Біблії – зірок є стільки само, скільки їх є над головою Пресвятої Богородиці.

Авторами ідеї вигляду прапору були Сальвадор де Мадаріагай Рохо (іспанський дипломат), а також Арсен Хайц (французький скульптор), які презентували цей проект у 1955 р. Проект прапору був затверджений підчас засідання Ради Європи в Парижі, але тільки 21 квітня 1986 р. він був визнаний прапором Європейських Спільнот, а сьогодні є прапором Європейського Союзу.

Гімном Європейського Союзу (починаючи з 1986 року) є прелюдія Оди Радості, ІV частини ІX симфонії Людвіга ван Бетховена. Аранжування твору приготував Герберт фон Кароян. Як європейський гімн Ода Радості була затверджена в 1972 р. Офіційно гімн Європейського союзу не має слів, хоча Бетховен писав цю музику на вірші Шиллера.

Святом Європейського союзу є 9 травня, в пам’ять про План Шумана (9 травня 1950 р. Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман вніс пропозицію створення Європейської Спільноти Вугілля і Сталі (ЄСВіС)).

Девізом Європейського Союзу є гасло „Об’єднані в різнорідності”, воно підкреслює різнорідність культур, народів та мов, як багатство та силу Європи, яка об’єднується.

Кiлькiсть переглядiв: 1013

Коментарi